Jachty Łodzie Motorówki

Co najczęściej doprowadza do uszkodzenia naszej łodzi lub jachtu?

Wielu właścicieli łodzi lub jachtów, dosyć często zastanawia się, co sprawia, iż tak często dochodzi do jej uszkodzenia lub awarii? Czy istnieje szansa na to, by uniknąć pewnych sytuacji, kiedy z naszej nieuwagi czeka nas, droga naprawa łodzi lub jachtu?

Zazwyczaj naprawa jachtów lub łodzi jest powiązana:

– Z pojawieniem się korozji, a więc efektem kontaktu łodzi z wodą słoną czy morską, gdzie najbardziej odczuwają to typowo metalowe elementy. Zaliczają się do nich okucia, popychacze, śruby napędowe lub inny osprzęt, jaki ze względu na brak konserwacji jest podatny na korozję

– Remonty jachtów są bardzo często efektem braku naszych umiejętności w kontekście ich sterowania, co doprowadza do różnorodnych kolizji oraz uderzeń. Zazwyczaj z kamieniami, bezpośrednio z samym molo też podczas cumowania czy w trakcie zderzenia z boją, wtedy uszkadzamy osprzęt żeglarski, śruby napędowe, a nawet kadłub danej jednostki.

– Wiele osób uważa, iż zbędny jest zupełnie serwis łodzi i jachtów, co skutkuje tym iż nie doprowadzają do prawidłowej ich konserwacji, smarowania ruchomych części czy wymiany oleju. Takie zaniedbania mogą nas bardzo wiele kosztować, lepiej więc tego uniknąć.

– Nasz brak doświadczenia w zakresie użytkowania łodzi, sprawia, iż na uszkodzenie narażone są układy paliwowe, elektryczne czy sterowania, również silnik lub śmigło.

– Korzystanie z łodzi przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, oraz powielanie tych samych błędów w kontekście jej eksploatacji. Tutaj mowa o braku prawidłowego postoju na wodzie, nadmiernej prędkości czy zbyt dużym obciążeniu, wykonywaniu też niebezpiecznych manewrów.

Jak zadbać o naszą uszkodzoną łódź oraz jacht?

Jak możemy zadbać o naszą uszkodzoną łódź lub jacht? Przede wszystkim serwis łodzi i jachtów, to dla nas świetna okazja, by wykryć wszelkie usterki czy poszczególne nieprawidłowości jeszcze na wczesnym do tego etapie. Oznacza to, iż niejednokrotnie i w wielu sytuacjach naprawa łodzi lub jachtów nie musi być aż tak ogromnym wydatkiem, czy wiązać się z koniecznością przeprowadzenia poważnych czynności, zmierzających do usunięcia awarii. Postarajmy się o to, aby remonty jachtów oraz łodzi były przeprowadzane w odpowiednim do tego miejscach, zwłaszcza iż w dalszym ciągu istnieją specjalistyczne stocznie, które oferują swoim klientom profesjonalne usługi szkutnicze. Miejmy też świadomość zalet jakie niesie za sobą serwis łodzi, konserwacji i regularnego czyszczenia lub smarowania jej wszystkich komponentów oraz elementów ruchomych. Jeżeli zależy nam na tym, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia jachtu lub łodzi, to nie przeceniajmy również naszych umiejętności do poruszania się nią w adekwatnym do tego miejscu czy warunkach. Jest to też ważne z perspektywy samego bezpieczeństwa, niech pływanie łodzią lub jachtem zawsze sprawia nam przyjemność, a nie wiążę się z podejmowaniem zbyt dużego ryzyka. Naprawa łodzi lub jachtów, ma na celu mieć na to wpływ, a także udostępnić nam w pełni sprawną i nadającą się do eksploatacji jednostkę wodną.

Możesz również polubić…